187198718152254691512425284247185262265

چگونه خودمان یک فرم طراحی کنیم؟

برای هر فرمی که ایجاد می‌کنید، Frontpage دو دکمه Submit و Reset در نظر می‌گیرد. بغیر از این دو فیلد اجباری در فرم، بقیه محتویات صفحه به عهده شماست. شما با استفاده از کادرهای متنی ، کادرهای انتخاب و دکمه‌ها یا منوها می‌توانید اطلاعات را از کاربر بگیرید.

انتخاب نقطه درج

چگونه خودمان یک فرم طراحی کنیم؟

صفحه‌ای که می‌خواهید فرم جدید در آن قرار گیرد را باز کنید. و روی محلی که می‌خواهید فرم جدید ظاهر شود کلیک کنید. مهم: اگر روی یک قسمت خالی از صفحه کلیک کنید و از منوی Insert گزینه Form را انتخاب کنید، یک فرم جدید ایجاد می‌شود. و اگر داخل یک فرم کلیک کنید، یک فیلد دیگر به آن اضافه می‌شود.

کادر متنی

چگونه خودمان یک فرم طراحی کنیم؟

اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان، مقدار کمی متن (مانند آدرس) وارد کنند، یک کادر متنی یک خطی درج کنید. از منوی Insert، گزینه Form و بعد گزینه Textbox را انتخاب کنید. (قبل از اضافه کردن یک فیلد به فرم، بهتر است که یک متن توضیحی وارد کنید تا آن فیلد را معرفی کند).

کادر متنی چند خطی

چگونه خودمان یک فرم طراحی کنیم؟

برای گرفتن اطلاعات طولانی‌تر مانند نظرات در مورد سایت، از یک کادر متنی چند خطی استفاده کنید. ابتدا، Enter را بزنید تا یک خط جدید در فرم ایجاد شود. بعد از منوی Insert، گزینه Form و بعد گزینه Text Area را انتخاب کنید.

کار انتخاب (Check box)

چگونه خودمان یک فرم طراحی کنیم؟

اگر صفحه شما یک سرویس با چند قسمت ارائه می‌کند، کادر انتخاب مفید است زیرا به بازدید کننده امکان می‌‌دهد تا در بیش از یک قسمت ثبت نام کنند، برای اضافه کردن یک کادر انتخاب، از منوی Insert، گزینه Form و بعد گزینه Check Box را انتخاب کنید. برای اضافه کردن یک کادر انتخاب دیگر در یک خط جداگانه، Enter را بزنید (برای ایجاد خط جدید، Shift + Enter را بزنید) و این مرحله را تکرار کنید.

دکمه رادیویی

چگونه خودمان یک فرم طراحی کنیم؟

دکمه‌های رادیویی (که دکمه‌های گزینه نیز نامیده می‌شوند) وقتی سودمند می‌باشند که از بین گزینه های ارائه شده فقط بتوان یکی را انتخاب کرد. از منوی Insert گزینه Form و بعد گزینه Option Button را انتخاب کنید. این مرحله را برای دکمه‌های رادیویی بعدی که می‌خواهید درج کنید تکرار کنید.

File Upload

چگونه خودمان یک فرم طراحی کنیم؟

می‌توان یک فیلد در فرم قرار داد که به بازدیدکنندگان امکان می‌دهد تا یک فایل را به سرور وب شما Upload کنند. از منوی Insert گزینه Form و بعد گزینه File Upload را انتخاب کنید. یک دکمه Browse روی فرم ظاهر می‌شود. اگر بازدیدکنندگان بخواهند بدنبال فایل در هارد خود بگردند از این دکمه استفاده خواهند کرد. بر خلاف کنترل های دیگر فرم، کنترل FileUpload مستلزم این است که به یک سایت راه دور دستیابی داشته باشید (نه به یک سایت مبتنی بر دیسک در هارد) . برای جزئیات بیشتر به قسمت «توجه» مراجعه کنید. برای مشاهده این فرم در مرورگر، روی برگه Preview کلیک کنید.

* توجه*

اعتبار سنجی فرم برای منوها

برای اینکه File Upload کار کند، باید سرور خود را از راه دور باز کنید (از منوی File گزینه Open Web را انتخاب کنید. آدرس سایت خود را تایپ کنید مثلاً http://www.yousite.com و روی Open کلیک کنید.) بعد اسم کاربری و کلمه عبور خود را تایپ کنید. بعد باید یک پوشه جدید در سایت خود ایجاد کنید که فایل‌‌های Upload شده در آن ذخیره شوند. روی این پوشه جدید کلیک راست کنید، گزینه Properties را انتخاب کنید و گزینه Allow Programs to be run را غیر فعال کنید. گزینه‌های Allow Scripts to be run و Allow files to be browsed را انتخاب کنید.

روی کنترل File Upload که در مرحله ۶ اضافه کردید کلیک راست کنید و گزینه Form Properties را انتخاب کنید. روی Options کلیک کنید و برگه File Upload را انتخاب کنید. روی Browse کلیک کنید و پوشه‌ای که ایجاد کرده‌اید را باز کنید. دوبار روی OK کلیک کنید. حال می‌‌توانید فایل‌ها را به سایت خود Upload کنید . بخاطر داشته باشید که برای انجام این تغییرات، باید سایت را از راه دور باز کنید و نمی‌توانید این تغییرات را روی یک سایت در دیسک انجام دهید.

چگونه اطلاعات فرم را ذخیره یا Email کنیم؟

بعد از اینکه یک فرم ایجاد کردید می‌توانید به Frontpage بگویید که چگونه داده‌هایی که بازدیدکنندگان در فرم وارد خواهند کرد را جمع آوری کند. بعد از اینکه اطلاعات در فرم وارد شدند، می‌توانید آنها را بصورت خودکار در یک فایل متنی در سایت وارد کنید یا به خودتان Email کنید. در مورد Email کردن اطلاعات با دقت کار کنید زیرا پیغام‌ها روی هم انباشته می‌شوند. اگر می‌خواهید اطلاعات فرم را در یک پایگاه داده جمع آوری کنید، به کار عملی بعدی «چگونه یک پایگاه داده را به سایت خود متصل کنیم» مراجعه کنید.

خصوصیات فرم را تغییر دهید

چگونه اطلاعات فرم را ذخیره یا Email کنیم؟

صفحه‌ای که فرم در آن قرار دارد را باز کنید. روی یک قسمت آزاد از فرم کیک راست کنید و گزینه Form Properties را انتخاب کنید تا کادر محاوره ‌ای Form Properties باز شود.

ذخیره کرده اطلاعات فرم در یک فایل

چگونه اطلاعات فرم را ذخیره یا Email کنیم؟

به صورت پیش فرض، Frontpage یک فایل برای ذخیره کردن اطلاعات فرم در سایت شما ایجاد می‌کند. این فایل، form – results. csv نامیده می‌شود و در یک دایرکتوری به نام Private (که بازدیدکنندگان نمی‌توانند آن را مشاهده کنند) ذخیره می‌شود. اگر نمی‌خواهید اطلاعات فرم در این فایل ذخیره شود می‌توانید اسم فایل را تغییر دهید یا آن را حذف کنید.

Email کردن اطلاعات فرم

چگونه اطلاعات فرم را ذخیره یا Email کنیم؟

برای اینکه اطلاعات به شما Email شود، آدرس مورد نظر را در کادر متنی Email address تایپ کنید.

رویOptions کلیک کنید

چگونه اطلاعات فرم را ذخیره یا Email کنیم؟

روی دکمه Options کلیک کنید تا کادر محاوره‌ای Saving Results باز شود.

فرمت اطلاعات فرم

چگونه اطلاعات فرم را ذخیره یا Email کنیم؟

در برگه File Results، از لیست File Format، فرمت ذخیره سازی اطلاعات فرم را انتخاب کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید این اطلاعات را در وب مشاهده کنید می‌توانید آنها را به فرمت HTML ذخیره کنید و اگر قصد دارید که این اطلاعات را به یک پایگاه داده وارد کنید می‌توانید یک فرمت متنی انتخاب کنید.

Email Results را انتخاب کنید

چگونه اطلاعات فرم را ذخیره یا Email کنیم؟

روی برگه Email Results کلیک کنید. می‌توانید آدرسی که اطلاعات فرم به آن ارسال می‌شود را تغییر دهید. از لیست کشویی Email format می‌توانید مشخص کنید که اطلاعات بصورت متن معمولی ارسال شود یا (اگر سرویس گیرنده email از HTML پشتیبانی می‌کند) به فرمت HTML. همچنین می‌توانید موضوع و آدرس پاسخ را در کادرهای Subject line و Reply to line تایپ کنید. روی Ok کلیک کنید تا تغییرات ثبت شود.

*توجه *

موضوع

اگر بخواهید اطلاعات فرم به شما Email شود، حتماً موضوع نامه را در Subject line تایپ کنید تا بتوانید این اطلاعات را در برنامه Email خود تشخیص دهید. در برگه Email Results از کادر محاوره‌ای Saving Results، موضوع را وارد کنید. (برای مثال Opinion Poll یا Suggestions) . حال وقتی که Email را دریافت می‌کنید بسرعت می‌توانید نامه‌ای که از فرم شما ارسال شده است را شناسایی کنید.